RELACJA Z LIPCOWEGO WYJAZDU MŁODZIEŻY DO FRANCJI I NIEMIEC

W dniach 1-14.07.2014 odbył się wyjazd wakacyjny zorganizowany przez Fundację „Drachma” do Niemiec (Fulda, Hamburg) i Francji (Taize). Pobyt w Niemczech odbył się
w ramach projektu edukacyjnego „Kulinarna piaskownica drogą do zdrowego rozwoju” współfinansowanego z funduszu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Uczestnikami wyjazdu była młodzież zaangażowana w wolontariat Fundacji Drachma,
w tym wiele osób z naszej Parafii, którzy podczas pobytu w Niemczech  wystawiali spektakl światła, dźwięku, muzyki pantomimy o Marii Magdalenie pt. „Widziałam Pana”. Spektakl został zaprezentowany w Fuldzie oraz dwukrotnie w Hamburgu dla lokalnej społeczności.

Celem tego wydarzenia było przede wszystkim nawiązanie współpracy pomiędzy polską
i  niemiecką młodzieżą. Poprzez wspólne zdobywanie wiedzy, umiejętności kulinarnych oraz  poznawanie zwyczajów żywieniowych obu krajów, młodzież doskonale się ze sobą integrowała. Narodziło się poczucie jedności i wspólnoty a występujące stereotypy zostały obalone. Dodatkowo polska młodzież zapoznała się z miejscami związanymi z kulturą
i historią Niemiec. Uczestnicy wyjazdu poznali niemiecką gościnność podczas pobytu
w niemieckich rodzinach za co im serdecznie dziękujemy!!

W drugim tygodniu pobytu za granicą, młodzież udała się do Francji do Taize. Ta mała miejscowość to wspólnota ekumeniczna braci, którzy w prostocie życia modlą się o pokój na świecie. Każdego tygodnia przybywa tam kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata, by wspólnie modlić się, pracować, wymieniać się doświadczeniem i radować w duchu chrześcijańskiej miłości.

Modlitwa w Taize jest przeplatana pięknymi kanonami w językach z całego świata, co
w doniosły sposób pozwala uwielbiać Boga. Młodzież biorąca udział w wyjeździe, zachwycona tą formą duchowości pragnie przenieść ducha Taize do naszej wspólnoty parafialnej. Aktualnie tworzy się grupa organizacyjna, która zaangażuje się w przygotowanie spotkań modlitewnych. Dniem, w który będą się odbywać czuwania modlitewne będzie poniedziałek.

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszy wieczór modlitewny 25 sierpnia po wieczornej mszy świętej.

Film z wyjazdu Fundacji Drachma

Dodał: Karol
2014-08-15

Msze święte

 • W każdą niedzielę i święta:

  • godz. 7:30
  • godz. 9:00
  • godz. 11:00 (msza dla dzieci)
  • godz. 18:00

  Codziennie:

  • godz. 17:30

  Nabożenstwa fatimskie:

  • każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godz. 18.00
 • Transmisja LIVE Polecane strony Wsparcie dla parafii

  Komunikaty

  KANCELARIA PARAFIALNA

  KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA WTORKI I CZWARTKI  OD GODZ. 18.15 – 18.45. NUMER TELEFONU  33 8159111  

  Czytaj więcej »

  Komunikat Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej W związku z zagrożeniem epidemiologicznym W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością  Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami. Dlatego zobowiązujemy wszystkich wiernych naszej diecezji oraz księży do przestrzegania następujących zaleceń: 1. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy […]

  Czytaj więcej »

  PARAFIALNA PORADNIA PRZYGOTOWUJĄCA DO ŻYCIA W RODZINIE I MAŁŻEŃSTWIE

  Przy naszej parafii działa ,parafialna poradnia przygotowująca do życia w rodzinie i małżeństwie Spotkania odbywają się w auli domu katechetycznego po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. tel. kontaktowy :  512 316 708      

  Czytaj więcej »

  Projekt i wykonanie: