Samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela – 8 dni

„ Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca.”

Św. Jan Paweł

 

II LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – REJS W PORTO – COIMBRA – SINTRA – CABO DA ROCA – CASCAIS

 

Termin: 25.04 – 02.05.2017 Cena: 3590 zł /os. Dzień 1: WARSZAWA – LIZBONA

O ustalonej porze spotkamy się na wyznaczony miejscu zbiórki. Następnie przejazd grupy na lotnisko w Warszawie. O godzinie 20:15 planowany przylot do Portugalii. Po przylocie do Lizbony transfer do hotelu w ok. Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

Lizbona Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju – Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni) – Msza Święta, Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w przepięknym nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

Dzień 3:

Ajustrel, Fatima Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy Świętej w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego Sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami: siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik św. Jana Pawła II. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 4:

Batalha, Alcobaca, Nazare Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o. 32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23 Tel. kom. +48 531 191 612 sabina@orlando.com.pl www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 0000118138 Raiffeisen Bank nr rach.: 25 1750 1048 0000 0000 0259 1863 UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

Dzień 5:

Braga, Santiago de Compostela Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć św. Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Rejs w Porto, Coimbra Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami.Nocleg.

Dzień 7:

Sintra, Cabo da Roca, Cascais Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. Dalej udamy się na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Lizbona Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Warszawy o godzinie 11:20. Przewidywane lądowanie na lotnisku Okęcie o godzinie 16:15. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 Przelot liniami lotniczymi na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa  Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki w Portugalii;  7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami);  Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (podczas noclegów w Fatimie i Lizbonie – woda i wino do kolacji zawarte są w cenie; w Santiago de Compostela – napoje dodatkowo płatne);  Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe  Opiekę polskojęzycznego pilota;  Przedstawiony program zwiedzania;

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu; przewodnika turystycznego (ok. 105 EUR – płatne u pilota w autokarze); świadczeń niewymienionych w ofercie; ubezp ieczen ia od kosztów rezygnacji z imprezy turystyczn ej (dodatkowa kwota 150 zł/osoby – płatne max do 5 dni od zapisu); transferu autokarem z/na lotnisko w Warszawie (za dodatkową opłatą możemy zorganizować taki transfer), dopłaty do pokoju jednoosobowego.

 

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. B.P. „ORLANDO TRAVEL” nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Dodał: Karol
2016-10-20

Msze święte

 • W każdą niedzielę i święta:

  • godz. 7:30
  • godz. 9:00
  • godz. 11:00 (msza dla dzieci)
  • godz. 18:00

  Codziennie:

  • godz. 17:30

  Nabożenstwa fatimskie:

  • każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godz. 18.00
 • Transmisja LIVE Polecane strony Wsparcie dla parafii

  Komunikaty

  KANCELARIA PARAFIALNA

  KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA WTORKI I CZWARTKI  OD GODZ. 18.15 – 18.45. NUMER TELEFONU  33 8159111  

  Czytaj więcej »

  Komunikat Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej W związku z zagrożeniem epidemiologicznym W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością  Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami. Dlatego zobowiązujemy wszystkich wiernych naszej diecezji oraz księży do przestrzegania następujących zaleceń: 1. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy […]

  Czytaj więcej »

  PARAFIALNA PORADNIA PRZYGOTOWUJĄCA DO ŻYCIA W RODZINIE I MAŁŻEŃSTWIE

  Przy naszej parafii działa ,parafialna poradnia przygotowująca do życia w rodzinie i małżeństwie Spotkania odbywają się w auli domu katechetycznego po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. tel. kontaktowy :  512 316 708      

  Czytaj więcej »

  Projekt i wykonanie: