OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

            9 NIEDZIELA ZWYKŁA  29.05.2016

 1. Dziś 9  niedziela zwykła. Do czwartku trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała według następującego porządku: o godz. 17.30 nieszpory eucharystyczne połączone ze Mszą św., po Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła w czasie której będziemy śpiewali litanię loretańską a od środy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. .
 2. W poniedziałek różaniec z wypominkami o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 3. W środę o godz. 17.00 różaniec w intencji naszych rodzin, który poprowadzi Rodzina Radia Maryja, a następnie nieszpory i Msza św. z procesją. Po Mszy św. spotkanie Rodziny Radia Maryja w auli.
 4. Wspomnienia liturgiczne tygodnia:

a)     w poniedziałek, wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika,

b)     we  wtorek, święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe,

c)      w środę, wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego Dnia Dziecka. Rozpoczynamy także nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiali w naszym kościele codziennie o godz. 17.30,

d)     w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu zgodnie z tradycją Kościoła zapraszamy rodziców z małymi dziećmi o godz. 17.30 na nabożeństwo czerwcowe i Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem małych dzieci,

e)     w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 16.30, którą poprowadzą członkowie Honorowej Straży Najświętszego Serca Pan Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej.
 2. W pierwszy piątek msza św. dodatkowo o godz. 7.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Wieczorem nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. W pierwszą sobotę Msza św. dodatkowo o godz. 7.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Niepokalanego Serca NMP. Po południu o godz. 16.45 rozważanie tajemnicy różańcowej przypadającej na ten miesiąc, a następnie o godz. 17.00 różaniec fatimski, który poprowadzi Rodzina Radia Maryja. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. wieczorna.
 4. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek od godz. 16.30 do 17.30, dla młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
 5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy drugiej gimnazjum zapraszamy w piątek na nabożeństwo czerwcowe i Msze św. o godz. 17.30, a następnie spotkanie formacyjne.
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 7. Uroczystość peregrynacji znaków Bożego Miłosierdzia: kopi cudownego obrazu Pana Jezusa Miłosiernego raz relikwii Św. Jan Pawła II i siostry Faustyny przypada w naszej parafii w poniedziałek 13 czerwca. Peregrynację  poprzedzą trzydniowe rekolekcje, które rozpoczną się w piątek 10 czerwca i potrwają do niedzieli 12 czerwca. Dokładny plan rekolekcji jak i peregrynacji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 8. Prasa katolicka znajduje się na półce pod chórem.
 9. W zeszłą niedzielę zabraliśmy dla poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Ekwadorze sumę 1650 złotych. Pieniądze te zostały przekazanie Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom i wspólnotom parafialnym, które przygotowały ołtarze na uroczystość Bożego Ciała: rodzinie Matejków, Stasiewiczów, Baszczyńskich oraz Służbie Liturgicznej Ołtarza pod kierunkiem  Rafała Kwaśniewskiego i Kamila Papiernika. Dziękujemy także za udekorowanie trasy procesji oraz wszystkim, którzy w niej uczestniczyli.

                                                                                             ks. dr Jan Duraj - proboszcz 

    Bardzo prosimy wszystkich odwiedzających cmentarz, aby wyrzucali śmieci do kontenerów właściwie oznaczonych. Do kontenera z napisem „suche” rzucamy plastikowe czy szklane pozostałości po zniczach, zaś do kontenera z napisem „mokre” rzucamy suche kwiaty i wieńce. W zeszłym roku wydaliśmy na śmieci prawie 6 tysięcy złotych. Cena wywozu śmieci na cmentarzu wzrosła niemalże sto procent. Prosimy zatem aby segregować śmieci na cmentarzu, gdyż to obniża znacznie koszty utrzymania cmentarza.
 INTENCJE MSZY ŚW.  
od  29.05 –    .06.2016 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msze święte

 • W każdą niedzielę i święta:

  • godz. 7:30
  • godz. 9:00
  • godz. 11:00 (msza dla dzieci)
  • godz. 18:00

  Codziennie:

  • godz. 17:30

  Nabożenstwa fatimskie:

  • każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godz. 18.00
 • Transmisja LIVE Polecane strony

  Komunikaty

  PARAFIALNA PORADNIA PRZYGOTOWUJĄCA DO ŻYCIA W RODZINIE I MAŁŻEŃSTWIE

  Przy naszej parafii działa ,parafialna poradnia przygotowująca do życia w rodzinie i małżeństwie Spotkania odbywają się w auli domu katechetycznego w każdą I sobotę miesiąca o godź 18.00 tel. kontaktowy :  888 900 099

  Czytaj więcej »

  PARAFIALNA PORADNIA PRZYGOTOWUJĄCA DO ŻYCIA W RODZINIE I MAŁŻEŃSTWIE

  Przy naszej parafii działa ,parafialna poradnia przygotowująca do życia w rodzinie i małżeństwie Spotkania odbywają się w auli domu katechetycznego po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. tel. kontaktowy :  888 900 099      

  Czytaj więcej »

  Otrzymaliśmy relikwie bł.Hiacynty i bł.Franciszka Marto

  20 luty 2013, wpisze się bardzo wyraźnie w  historię naszej wspólnoty. Pielgrzymka z naszej parafii przebywająca  w fatimskim Sanktuarium otrzymała tego właśnie dnia, relikwie bł.Hiacynty              i bł. Franciszka Marto. Już wkrótce zamieścimy relację z pielgrzymki… BŁ. FRANCISZEK I HIACYNTA MARTO Bł. Franciszek Marto urodził się 11 czerwca 1908 r. [...]

  Czytaj więcej »

 • Kancelaria parafialna:

  Czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:15 - 18:45
  Wtorek jest dniem załatwiania spraw przedmałżeńskich.
 • Projekt i wykonanie: